SKANERY KODÓW KRESKOWYCH Informacje

Skanery Kodów Kreskowych Informacje


Skanery kodów kreskowych można spotkać równie często  co i same kody kreskowe.
Sama obecność kodów kreskowych nie jest wystarczająca,  gdyż co nam z informacji która jest gdzieś zawarta, skoro nie można jej odczytać?!

Skanery kodów kreskowych przechodziły dość długą drogą z czasów kiedy powstawały, do czasów dzisiejszych.

W czerwcu 1974 roku jeden z pierwszych skanerów UPC, wyprodukowany przez NCR Corp., został zainstalowany w supermarkecie Marsh w Troy, Ohio.
Kod produktu pierwszy raz został zeskanowany 26 czerwca 1974. Był to dziesięciopak owocowych gum do żucia firmy Wrigley. Gumy nie były specjalnie wyznaczone do tego celu – przypadkowo sprzedawca jako pierwszy je właśnie zeskanował.
Dzisiaj paczka gum jest wystawiana w Smithsonian Institution’s National Museum of American History.Do niedawna skanery były wyposażone w diodę L.E.D , co wymuszało na użytkowniku, przykładanie skanera do kodu na odległość kilku centymetrów, lecz postęp technologiczny jaki w tej dziedzinie się dokonał zaprocentował czytnikiem laserowym, który potrafi odczytać kod z odległości kilkudziesięciu centymetrów, do nawet metra.
Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth, skanery kodów kreskowych mogą pozbyć się kabla i pracować w odległości nawet 100 metrów od bazy!