wtorek, 3 października 2017

Mobilne czytniki kodów kreskowych

Mobilne czytniki kodów kreskowych to urządzenia, które na stałe zagościły w kręgach gdzie mowa o inwentaryzacji. Dzięki takim urządzeniom możemy wykonać inwentaryzację szybko i bez pomyłek.

Urządzenia te przystosowane są do różnych warunków pracy, zarówno w biurze, magazynie jak i w bibliotece przyspieszając proces inwentaryzacji i umożliwiając wykorzystanie kodów kreskowych do oznaczania asortymentu. Zliczając oznaczony w ten sposób asortyment unikamy pomyłek a co za tym idzie wykonana przez nas inwentaryzacja jest rzetelna.

Mobilny czytnik kodów kreskowych – jakie to urządzenie?


mobilny czytnik kodów kreskowych
Mobilny czytnik kodów kreskowych – kolektor danych to urządzenie dzięki któremu możemy przeprowadzić inwentaryzację w całej firmie bez konieczności pracy stanowiskowej.

Urządzenie wyposażone jest w wygodny ekran dotykowy, system operacyjny oraz wbudowany czytnik kodów kreskowych.

Po wgraniu danych do urządzenia pracujemy mobilnie na terenie całego zakładu.

Posiadanie wielu ewidencji to żaden problem dla kolektora danych, możemy zebrać dane z każdej z ewidencji i na głównym stanowisku roboczym uzyskać raport na temat środków trwałych w naszej firmie.

Warto pamiętać, że urządzenie to będzie tak działało tylko z odpowiednią aplikacją która zostanie na nim zainstalowana.

Program na urządzenia mobilne Mobilny Magazynier firmy PWSK umożliwia pracę z danymi w każdym miejscu.
Wraz z programem Szybka Inwentaryzacja tworzy kompletny zestaw do przeprowadzania inwentaryzacji w firmie.

Dlaczego czytniki kodów kreskowych odgrywają ważną rolę w procesie inwentaryzacji ?


Praca mobilna to podstawa jeżeli chcemy mówić o ewidencji majątku i inwentaryzacji.Gdy rozważamy już zakup programu do ewidencji majątku powinniśmy rozważyć zakup urządzenia do pracy mobilnej.

Posiadając sam program możemy wszystko zliczyć, wydać na odpowiednie miejsca użytkowania ale wszystkie te operacje musimy wykonać ręcznie w programie.
Faktycznie będzie to szybsze niż ewidencja papierowa ale dzięki zastosowaniu mobilnego czytnika kodów może być jeszcze szybsze.

Wdrażając ewidencję kodem kreskowym możemy być spokojni o brak pomyłek a zliczanie wszystkiego będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Urządzenia te są lekkie i poręczne dzięki czemu praca z nimi jest wygodna.

Program Mobilny Magazynier PWSK dedykowany na takie urządzenia wraz z programem Szybka Inwentaryzacja tworzy kompletny system do zarządzania i ewidencji majątku.

Posiadanie wielu ewidencji nie stwarza żadnego problemu ponieważ kolektor danych w prosty sposób może przełączyć się między ewidencjami dokonując inwentaryzacji tam gdzie to potrzebne.